Vërshimet në Malishevë, përmbyten shtëpi e dyqane - VIDEO

Nga reshjet e shiut dhe borës janë shkaktuar vërshime në Komunën e Malishevës.

Një qytetar ka dërguar video në KALLXO.com, ku shihen rrugët e qytetit të Malishevës të vërshuara nga uji.

Në video shihet se edhe trotuaret dhe dyqanet janë përmbytur nga uji.