Vdes një polic, dyshohet se aksidentalisht i shkrepi arma në poligon të gjuajtjes

 

B. T., zyrtar policor ka vdekur pasi dyshohet se i ka shkrepur arma deri sa ka qenë në një poligon të gjuajtjes në Mitrovicë.

KALLXO.com mëson se i njëjti ka vdekur në vendin e ngjarjes.

Zyrtari policor ka qenë punonjës në veri të Kosovës dhe sipas burimeve të KALLXO.com ngjarja ka ndodhur në një nga poligonet në jug të Mitrovicës dhe ishte në fazën e ricertifikimit.