Vdes ish-zyrtari i Gjykatës Kushtetuese nga COVID-19

Sh.B, ish-zyrtari i Gjykatës Kushtetuese ka vdekur sot.

Ish-kolegu i tij, Bashkim Përçuku përmes një postimi në facebook ka thënë se i ndjeri ishte i infektuar me coronavirus.

“Sot morëm lajmin e hidhur për vdekjen e kolegut tonë të dashur …. nga virusi Covid19.
I shprehim ngushllime familjes, kolegëve dhe shoqërisë, duke e përkujtuar përgjithmonë, si intelektual, profesionist, vizionar, i pa lodhshëm, i buzëqeshur, të gjitha…”, ka shkruar ai.