Foto: BBC/Screenshot

Tornado e fuqishme kalon përmes Kansasit (VIDEO)

Një tornado është parë duke përshkuar zonat e banuara Kansas, raporton BBC.

Pamjet tregojnë tornadon duke lëvizur nëpër pjesë të qytetit, pasi Shërbimi Kombëtar i Motit i SHBA (NWS) lëshoi paralajmërime për përkeqësimin e motit.

Tornado ka shkatërruar shtëpi dhe ka rrëzuar shtylla elektrike.

Moti i keq ka shtuar punën për Shërbimin Emergjent në Kansas.

Mediat ende nuk kanë raportuar për viktima apo të lënduar.