Muzeu i Muzikës në Gjakovë nuk po mirëmbahet. Foto: Kallxo.com

Thyhet Muzeu i Muzikës në Gjakovë

Disa persona të dyshuar kanë thyer dje rreth orës 08:40, derën e Muzeut të Muzikës në Gjakovë.

Policia ka bërë të ditur se të dyshuarit kanë depërtuar me forcë brenda Muzeut, dhe kanë rrëzuar dollapët e objektit.

Të dyshuarit po ashtu kanë thyer disa xhama të objektit.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet policore dhe janë duke e hetuar rastin.