Tërmeti në Shqipëri, ndër 50 të lënduarit edhe një fëmijë

Tërmeti në Shqipëri me epiqendër afër Durrësit ka shkaktuar dëme të mëdhaë.

Oranews raporton se lëkundjet e tërmetit kanë shkaktuar dëme serioze në Fakultetin e Gjeologjisë dhe Tërmeti ka shkaktuar dëme të shumta në banesa.

Burime nga spitali i Traumës për Ora News bëjnë me dije se 50 persona janë paraqitur me lëndime nga tërmeti.

Mes tyre raportohet se është dhe një fëmijë.