Tërmet në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 3.7 të shkallës righter është regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë.

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në Korçë, ndërsa nuk dihet ende nëse ka shkaktuar dëme, raporton AbcNews.

Shqipëria u godit në nëntorin e vitit të kaluar nga një tërmet 6.4 ballësh, cili la të vdekur mbi 50 persona dhe qindra të tjerë të lënduar.  Poashtu tërmeti shkaktoi dëme materiale që kapin shirën e mbi 1 milird eurove. Që nga ajo kohë Shqipëria ka pasur edhe lëkundje të tjera nga tërmeti.