Temperatura verore sot, të mërkurën shi

Mbi vendin tonë sot do të jetë kryesisht mot me diell dhe i ngrohtë.

Temperatura më e ulët është 7 deri në 15 dhe më e larta në ditë është 26 deri në 30 gradë.

Moti i ngrohtë me diell dhe mbi mesataren pritet që në ditët në vijim.

E mërkura do të vijë me vranësira, me shi dhe temperaturat në rënie, të cilat do të zgjasin deri të shtunën.

Kushtet biometeorologjike të pritshme mund të kenë një efekt të kundërt te njerëzit me probleme kardiovaskulare dhe të frymëmarrjes.

Reagimet meteropatike janë të mundshme në formën e sikletit muskulor dhe dhimbje./21Media