Ilustrim

Të shtëna në Mitrovicën e Veriut, një i arrestuar

Një person është prangosur dje nga policia nën dyshimin se kishte përdorur armë.

Me të marrë informacionin për gjuajtje me armë policia ishte nisur drejt rrugës “Kollashinit” në Mitrovicën e Veriut dy natë më parë.

Pasi kishin mbërritur në vendin e ngjarjes policia kishte vërejtur se i dyshuari nën ndikim të alkoolit kishte shtënë me armë në ajër.

Në lidhje me rastin nuk është raportuar ndonjë person i lënduar.

Me vendim të prokurorit i dyshuari ishte mbajtur deri në këndellje e më pas do të intervistohej dhe të vazhdohet me procedura tjera.