Ilustrim

Të shtëna me armë në Blinajë të Lipjanit

Një roje e pyllit në fshatin Blinajë të Lipjanit ka njoftuar policinë se kishte dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri.

Njësitë policore në vendin e ngjarjes në cilësi të provave materiale kanë gjetur dhe konfiskuar katër 4 gëzhoja të armës së zjarrit.

Nuk raportohet për të arrestuar, rasti është duke u hetuar.