Takimi Kurti – Mustafa nuk prodhon koalicion

Takimi i gjatë ndërmjet krerëve të VV-së dhe LDK-së, Albin Kurti e Isa Mustafa, ka përfunduar pa një marrëveshje të nënshkruar.

Në deklarime të ndara, Kurti e Mustafa thënë se ende nuk kanë arritur marrëveshje për të qeverisur.

Takimet sipas tyre do të vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim për të cilat do të njoftojnë paraprakisht.