Takimi i Brukselit, nuk ka marrëveshje të nënshkruar

Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi trepalësh në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i ndërmjetësuar nga shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak. Presidenti serb, Vuçiq para mediave tha që kryeministri Kurti nuk e … Continue reading Takimi i Brukselit, nuk ka marrëveshje të nënshkruar