Sulmi në Norvegji po trajtohet si akt terrorist

Dy njerëz janë qëlluar për vdekje dhe 21 të tjerë janë plagosur në disa të shtëna në një klub nate dhe në një rrugë të afërt në qendër të kryeqytetit norvegjez, Oslo, ka thënë policia. Të shtënat janë duke u hetuar si akt terrorist. Sulmuesi ka nisur të shtënat me armë zjarri në orët e … Continue reading Sulmi në Norvegji po trajtohet si akt terrorist