Ilustrim

Shtërpcë, policia jep detaje për të dyshuarit që bllokuan rrugën

Disa persona janë shoqëruar në policisë pasi kanë bllokuar një rrugën kryesore në Shtërpcë, duke shkaktuar rrezik në trafikun publik.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se mbrëmë ka marrë informacione se persona të dyshuar kanë bllokuar rrugën.

Në vendin e ngjarjes , njësitet policore kanë hasur në disa persona të dyshuar.

“Të njëjtit janë shoqëruar në stacionin policor së bashku me prindërit e tyre dhe me vendim të prokurorit janë intervistuar në prezencë te avokatit”-thuhet në njoftimin e policisë.

Sipas policisë, rasti është në procedurë hetimore.