Shqipëria kalon në epërsi në sekondat e parë të ndeshjes

Shqipëria ka kaluar në epërsi në minutat e parë të ndeshjes me Italinë në stadiumin “Signal Iduna Park” në garat e Euro 2024.

Sot Shqipëria filloi kampanjën në Kampionatin Evorpian ‘Gjermani 2024’, me ndeshjen e Grupit B ndaj Italisë.

Në grupin e kuqezinjve është edhe një tjetër ndeshja mes Spanjës dhe Kroacisë.