Shpërthim në Itali, ka të vdekur dhe të zhdukur

Të paktën tre persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë konsiderohen të zhdukur pas një shpërthimi në një fabrikë fishekzjarrësh në Sicili.

Lajmi është bërë i ditur nga shërbimet lokale të urgjencës, sipas së cilave trupat e tre personave të plagosur u nxorën nga depoja dhe u dërguan në spital Gazeta “La Repubblica” shkruan se një nga viktimat ishte gruaja e pronarit të fabrikës së fishekzjarrëve./21Media