Shefi i kabinetit të Veliut për Vetëvendosjen: A e lypin? Bash kah të enden!

Shefi i Kabinetit  të Ministrisë së Brendshme,  Bajram Gecaj, ka reaguar pas incidentit në mes deputetëve të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosvës.

Gecaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se deputetët e Lëvizjes Vetëvendoje e lypin të sulmohen kah të enden, por që nuk hyjnë kurrë një thes me ta.

“A e lypin? Bash kah të enden! A jemi ne që hyjmë në thes me ta? Kurrë!’’, ka shkruar shefi i kabinetit të ministrit të Punëve të Bredshme, Agim Veliu, Bjaram Gecaj

Ky reagim vjen pas deklaratës së deputetes Fitore Pacolli, e cila tha se pas mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme, deputetët e LDK-së, Arben Gashi dhe Kujtim Shala kanë sulmuar deputetin e LVV-së Gazmend Gjyshinca.

Deputetët e LDK-së e mohojnë sulmin ndaj deputetit të Vetëvendosjes

.