Foto: rtv21/AP

ShBA, burri vret gruan dhe fëmijët, e më pas edhe veten

Një burrë qëlloi për vdekje gruan dhe tre fëmijët e tyre, më pas qëlloi veten.

Incidenti ka ndodhur në Kaliforni.

Departamenti i Policisë San Diego tha se të shtënat ndodhën të shtunën në mëngjes, sipas Fox 5.

Autoritetet thanë që burri e qëlloi për vdekje gruan dhe tre djemtë e tyre të moshës tre, pesë dhe nëntë vjeçare, para se ta kthente armën drejt vetes.

Burri u tha gjithashtu se kishte qëlluar djalin e madh, 11 vjeç, i cili u dërgua në spital, transmeton rtv21.tv.

Policia tha se 11 vjeçari u tha se ishte në gjendje kritike që nga pasdita e së shtunës.

Djali tre vjeçar, burri dhe gruaja kishin vdekur në vendin e ngjarjes, ndërsa fëmijët pesë dhe nëntë vjeçar vdiqën në spital.

Policia tha se të shtënat ndodhën më pak se 24 orë pasi gruaja 29-vjeçare mori një urdhër ndalues ndaj burrit të saj. Policia tha se burri është i vetmi i dyshuar në këtë rast dhe ata nuk po kërkojnë askënd tjetër në lidhje me të shtënat./21Media

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!