Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Sot më 3 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR janë testuar gjithsej 253 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 19 raste. Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna … Continue reading Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë