Rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së, Bedri Kukalaj, i mbijetuar i masakrës në Burgun e Dubravës - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së, Bedri Kukalaj.

Kukalaj tregon se si ra në duart e forcave serbe.

Tutje, ai rrëfen për masakrën në Burgun e Dubravës, të kryer nga forcat serbe dhe të burgosurit serbë ndaj të burgosurve shqiptarë.

Pse nuk është zbardhur ende masakra e Dubravës?

A ka hetim nga ana e Kosovës për këtë masakër?