Rrëfime ekskluzive për veriun e Kosovës - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime” do transmetohet debati me rrëfime ekskluzive për veriun e Kosovës.

Në debat janë të ftuar:

Aleksandar Arsenijeviq, themelues i iniciativës qytetare “Mbijetesa Serbe”,

Murat Mehmeti, ish-polic i Kosovës në veri,

Valdet Hoxha, ish-shef i Inspektoratit Policor të Kosovës (IPK),

Kreshnik Gashi, redaktor i KALLXO.com.

Në emision do të transmetohet edhe intervista me analisten serbe, Sonja Biserko, e cila do të flasë për situatën në veri, planin franko-gjerman si dhe raportet Serbi-Rusi.

Emisioni “Kallxo Pernime” do të transmetohet në RTV Dukagjini dhe në facebook të Kallxo.com.