Ilustrim

Rrahje masive në Pejë

 

Disa persona të dyshuar janë përfshirë në një rrahje në Pejë, njofton Policia e Kosovës në raportin 24 orësh.

Raportohet se dy persona kanë sulmuar njëri-tjetrin dhe shkaqet ende janë të panjohura dhe si pasojë kanë kërkuar tretman mjekësor.

Po ashtu Policia raporton se në rrahje janë përfshirë edhe tre të dyshuar, por identiteti i tyre nuk është zbuluar ende.

Me vendim të prokurorit njëri prej të dyshuarve është dërguar në mbajte kurse personi tjetër është liruar në procedurë të rregullt.