Lajm i Fundit, Coronavirus

Rezultatet nga testimi i 93 personave për COVID-19

Asnjë person nuk ka rezultuar i infektuar me COVID-19 nga testimet që janë kryer sot deri në orën 17 e 30.

Kështu ka njoftuar Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media në atë orë.

“Po ja marr një ekskluzivitet IKPSH-së, lista e parë deri tani janë 93 të testuar dhe nuk kemi asnjë të infektuar as sot  ” në fund tha Vitia

Megjithatë, kjo shifër mund të ndryshojë nga rezultatet e testimeve të të të gjitha mostrave që mund të merren gjatë ditës.

Në këtë konferencë, përveç kësaj, ministri ka folur edhe për planet e lehtësimit edhe të mëtejmë të masave mbrojtëse ndaj COVID-19.

Deri më tani në Kosovë janë identifikuar 1032 të infektuar me coronavirus, nga ta 789 të shëruar dhe 30 të vdekur.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!