CovidRezultatet-2020

Covid-19 Ilustrim - Naser Fejza

Rezultatet nga 1377 mostra të testuara për COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka testuar 1, 377 mostra, prej të cilave 267 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive është 56.118 raste nga 209.960 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.411 raste të vdekjes.