Tejkalohet shifra prej 3 mijë e të infektuarve në Kosovë

73 raste të reja janë shënuar sot me coronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë ditës së sotme janë shëruar 63 persona. Sipas IKSHPK-së, sot më 02 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 225 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe … Continue reading Tejkalohet shifra prej 3 mijë e të infektuarve në Kosovë