Ilustrim

Regjistrohet edhe tërmeti i dytë në Greqi

Edhe një tërmet i dytë ka goditur Greqinë para pak minutave.

Qendra Evropiane Sizmoligjike ka njoftuar se tërmeti i dytë i cili ka goditur Greqinë është me magnitudë 4.9 të shkallës rihter, me thellësi 2 kilometër.

Tërmeti është regjistruar se ka ndodhur rreth orës 10:38, në dy lokacione, në Selanik dhe Larlsa të Greqisë.

KALLXO.com raportohet edhe për tërmetin e parë i cili u regjistruar në Greqi, i cili ishte me magnitudë 6.2 të shkallës rihter.

Tërmet në Greqi