Foto: Real Madrid C.F.

Real Madrid triumfon në Ligën e Kampionëve

Real Madrid fitoi Ligën e Kampionëve me rezultat 2:0 kundër Borussia Dortmund.

Të dy golat që i siguruan fitoren u shënuan gjatë pjesës së dytë të lojës, në minutat 74 dhe 83.

Goli i parë u shënua nga Dani Carvajal, ndërsa i dyti nga Vinicius Junior.

Kjo ndeshje finale u luajt në stadiumin “Wembley” në Angli.