Rashica shënon, por VAR ia anulon golin

Milot Rashica ka shënuar gol ndaj Izraelit, por goli është anuluar pas rishikimit të VAR.

Goli u anulua për një prekje me dorë nga Rashica.

Kosova është duke udhëhequr ndaj Izraelit 0:1, pas një autogoli në pjesën e parë.

Kosova gjendet në grup me Izraelin, Zvicrën, Bjellorusinë, Andorrën dhe Rumaninë.