Arkiv

Ranillug: Policia konfiskon 9 krerë bagëti të kontrabanduara

Policia e Kosovës njofton se në fshatin Domarovc, të Komunës së Ranillugut, njësit policore gjatë kontrollit në një kamion që drejtohej nga një burrë i dyshuar i kombësisë shqiptare kanë vërejtur se ai nëntë (9) krerë bagëti pa dokumente.

Ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 10:40.

Tutje policia sqaron se me vendim të prokurorit bagëtia janë konfiskuar  dhe është njoftuar AVUK-u.