array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(30) "https://kallxo.com/lajm/rajon/"
 }
}

Dosja e përgjimeve: Dënohen ish-deputeti dhe gazetari shqiptar

Gjykata e Tiranë vendosi të dënojë me burg ish-deputetin e PD-së Ervin Salianji dhe me punë në komunitet gazetarin Jetmir Olldashi. PD akuzoi për dënimin kryeministrin, ndë...

Dodik i shkruan letër Trumpit pas votës për shkarkim nga Dhoma e Përfaqësuesve

Milorad Dodik të mërkurën i ka dërguar një letër mbështetjeje Presidentit të SHBA-së Donald Trump, duke e përshëndetur mbrojtjen e tij ndaj vlerave ...

Dosja 'Babale', dënohet me 1 vit burg ish-deputeti i PD-së në Shqipëri

Gjykata ka shpallur fajtor ish-deputetin demokrat Ervin Salianji dhe e ka dënuar me 1 vit burg, raporton Top Channel.

Shqipëri, miratohet paketa 'anti-shpifje', 82 deputetë votojnë pro në Kuvend

Është miratuar në Kuvendin e Shqipërisë paketa anti-shpifje, e cila ka shkaktuar shumë debate ditët e fundit midis gazetarëve dhe mazhorancës socialiste, raporton Top Channel.

Policia rumune arreston mësuesen 'gyleniste' të kërkuar nga Turqia

Policia rumune arrestoi sot një mësuese të kërkuar nga autoritetet në Ankara të lidhur me lëvizjen e klerikut turk në mërgim, Fethullah Gulen.

Gazetarët e Shqipërisë protestojnë kundër paketës anti-shpifje

Me pankartat "Mos na prek fjalën", '"Media kontrollon qeverinë, jo qeveria median" gazetarët e Shqipërisë janë mbledhur para Kuvendit për të protestuar kundër dy ...