Rahovec, në një shtëpi vidhen tri armë, para dhe stoli ari

Një qytetar nga Opterusha e Rahovecit ka raportuar në Polici se persona të panjohur kanë vjedhur në shtëpinë e tij tri armë, para dhe stoli ari.

Rasti është raportuar mbrëmë rreth orës 21:25.

Zëdhënësi i Policisë së rajonit të Gjakovës, Sheremet Elezaj, ka konfirmuar për KALLXO.com raportimin e rastit.

Sipas Elezajt, armët e vjedhura ankuesi i kishte me leje.

Ai tregoi ende nuk ka të arrestuar dhe se rasti është nën hetime.