Ilustrim.

Rahovec, burri dhe vjehrra ushtrojnë dhunë fizike ndaj gruas

Policia e Kosovës ka njoftuar se të mëkurën në Rahovec, është raportuar nga një grua kosovare se bashkëshorti dhe vjehrra kanë ushtruar dhunë ndaj saj.

‘’Viktima femër kosovare ka informuar se bashkëshorti dhe vjehrra e saj, të dyshuarit kosovarë kanë ushtruar dhunë ndaj saj’’ – thuhet në njoftim.

Rasti, sipas policisë, ka ndodhur rreth orës 08:50.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Gjakovës.

Kurse, të dyshuarit janë intervistuar nga policia.

Me vendim të Prokurorit të shtetit, pas intervistimit, të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.