Ilustrim

Punëtori i pompës së benzinës inskenoi grabitjen

 

Policia ka njoftuar se një punëtor i një pike të karburanteve në Vushtrri në bashkëpunim me dy persona ka inskenuar rastin e sulmit ndaj një punëtori të pompës, ku nën kërcënimin e një mjeti të mprehtë i janë grabitur një sasi e të hollave.

Rasti ka ndodhur me 25 maj rreth orës 01:15, në Vushtrri.

Është arritur identifikimi i të dyshuarve, ku është gjetur dhe konfiskuar 405 euro dhe një thikë, e përdorur në rast si dhe janë arrestuar tre të dyshuarit meshkuj kosovarë.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit  janë liruar në procedurë të rregullt.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!