Protesta nga opozita në Shqipëri dhe Sali Berisha pas sulmit fizik ndaj tij - FOTO

Lideri i Partisë Demokratike, Sali Berisha u sulmua fizikisht nga një person në turmë në nisje të protestës së thirrur nga opozita më 6 dhjetor 2022 në Tiranë.

Protesta u mbajt në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, në të njëjtën ditë me Samitin mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor.

Fotogaleri nga protesta dhe pamje të kreut të PD-sq, Sali Berishës, pas sulmit ndaj tij.