Ilustrim

Prokuroria jep detaje për tentim vetëvrasjen në Pejë, dyshohet se u bë me shtytje

Një vajzë është hedhur nga dritarja e banesës së saj dje në Pejë.

Policia njoftoi se tentimvrasja kishte ndodhur pasi vajza pati presione nga ish- i dashuri.

KALLXO.com ka kontatuar prokrurorin kujdestar Muharrem Bajraktari i cili u mor me rastin.

Ai tha se rasti është duke u hetuar dhe është cilësuar si shtytje në vetëvrasje.

“Fillimisht ka qenë një rast detyrimi, ndërsa dje pas incidentit kur jam njoftuar me rastin, si prokuror kujdestar kam kualifikuar atë si shtytje në vetëvrasje për të vazhduar tutje me hetime”, tha ai.

Pejë, tenton të vetëvritet pas presioneve nga ish- i dashuri