Prishtinë - Vdes në rrethana të dyshimta një burrë që ishte duke u trajtuar në Entin special

Policia e Kosovës njofton se një burrë kosovarë deri sa kishte qenë pacientë në Entin special kishe pasur probleme shëndetësore.

Sipas policisë viktima ishte dërguar për  tretman mjekësor  në QKUK.

Ndërsa dje rreth orës 10:00 viktima kishte ndërruar jetë.

Tutje policia sqaron se me vendim të  prokurorit trupi i pajete i viktimës dërgohet për  obduksion në institutin e Mjekësisë Ligjore, dhe rasti është nën hetime.