Ilustrim - Inspektorë të punës gjatë inspektimeve në një punishte

Prishtinë - Punëtori vdes pas lëndimeve që kishte pësuar në vendin e punës në muajin tetor

Një punëtor ka vdekur në Prishtinë mbrëmë pas mesnatës.

Viktima ishte lënduar në vendin e punës në tetor të këtij viti, ndërsa ishte në trajtim në QKUK.

Me vendim të prokurorit trupi është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

KALLXO.com ka provuar të kontaktoj me Inspektoratin e Punës dhe është në pritje të përgjigjes.