Ilustrim: Prangosja e një të dyshuai - Foto: KALLXO.com

Prishtinë - Një i arrestuar për vrasje të rëndë në tentativë

Një person është arrestuar nëm dyshimet se është përfshirë në një rast të vrasjes së rëndë në tentativë dhe lëndimit të katër personave.

Rasti siç njofton Policia ka ndodhur në Prishtinë me datë 23 maj 2020.

Është arrestuar i dyshuari për shkak të përfshirjes në rast dhe lëndimit të katër personave. Viktimat kanë marrë tretman mjekësor në QKUK  dhe më pas janë liruar. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore. Me vendim të prokurorit  i dyshuari është dërguar në mbajtje”, njofton Policia.