Ilustrim

Prishtinë - Gruaja dyshohet se plagosi aksidentalisht veten

Gjatë ditës së djeshme, policia kishte marrë informacion për të shtëna me armë. Ngjarja kishte ndodhur në rrugën “Sylejman Jashari” në Prishtinë.

Një grua e cila sipas raportit policor përshkruhet se deri sa ishte duke pastruar shtëpinë ku po punonte, aksidentalisht ka shkrepur një armë dhe ka plagosur veten.

E njëjta ka pranuar tretman mjekësor pas lëndimeve të marra nga plagosja.

Në vendin e ngjarjes është konfiskuar pistoleta me katër fishek pronë e një personi tjetër.

Nga i dyshuari është konfiskuar edhe një pushkë gjuetie me leje të skaduar.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.