Hashim Thaçi. Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Presidentit Hashim Thaçi i konfirmohet aktakuza nga Specialja

Presidentit të vendit, Hashim Thaçi i është konfirmuar aktakuza nga Gjykata Speciale.

Këtë e ka konfirmohet vet Thaçi në një konferencë për media.

Thaçi ka gjatë kohës së luftës ka qenë udhëheqës politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Pas Jakup Krasniqi, Rexhep Selimit e Kadri Veselit, aktakuza për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit i është konfirmuar edhe presidentit Thaçi.