Policia: Sulmohen dy zyrtarë policorë në Gjakovë

Dy zyrtarë policorë kanë pranuar trajtim mjekësor pasi një i dyshuar ndërkohë që është arrestuar nga ta ka rezistuar dhe i ka sulmuar e i ka kanosur, thuhet në raportin policor.

Rasti ka ndodhur të dielën, më 17 shtator në Gjakovë, rreth orës 17:03.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje dhe ndaj tij është iniciuar sulm ndaj personit zyrtar, thuhet tutje në raport.