Policia publikon foton e të dyshuarit, kërkon bashkëpunim nga qytetarët për kapjen e tij

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë ka kërkuar ndihmë nga qytetarët për arrestimin e Blend Zekajt nga Carrabregu i Deçanit.

Zekaj i lindur më 1998 ndodhet në arrati ndërsa dyshohet për kryerjen e veprës, ‘dhunim në tentativë’.

Policia ka kërkuar nga qytetarët që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e të dyshuarit të lajmëroj Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

– 192 dhe 080019999 (pa pagesë)

– 039 432 327-Drejtoria Rajonale Pejë

– E-mail adresa: [email protected]