Policia në kërkim të personave që sulmuan me vezë Avdullah Hotin

Policia po kërkon katër persona të dyshuar për sulm me vezë ndaj Zëvendëskryeministrit Avdullah Hotit.

KALLXO.com merr vesh se policia ka identifikuar katër të dyshuar por nuk i ka arrestuar ende.

Sulmi ka ndodhur sot në mëngjes dhe ndaj tij ka pasur reagime nga vetë Hoti dhe Lidhja Demokratike e Kosovës.

LDK reagon ndaj sulmit me vezë ndaj Avdullah Hotit