Policia jep detaje rreth aksidentit mes veturës dhe kamionit

Është lënduar shoferi i veturës së përfshirë në aksidentin që ndodhi me kamionin, në aksin rrugor Lipjan-Shtime, gjegjësisht në fshatin Bujan.

Zëdhënësja e Policisë në rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti ka bërë të ditur se aksidenti mes kamionit dhe veturës ka ndodhur rreth orës 18:00.

“Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar ngasësi i veturës. I njëjti është dërguar për tretman mjekësor. Me rastin po merren njësiti i trafikut”, ka thënë Ahmeti për KALLXO.com.

Aksident i rëndë: Vetura e kamioni ndeshen në rrugën Lipjan-Shtime – FOTO

 

KALLXO.com raportoi më herët për aksidentin mes kamionit dhe veturës në rrugën Lipjan-Shtime.

Aksidenti në rrugën Lipjan – Shtime
Aksidenti në rrugën Lipjan – Shtime
Aksidenti në rrugën Lipjan – Shtime
Aksidenti në rrugën Lipjan – Shtime
Aksidenti në rrugën Lipjan – Shtime
Aksidenti në rrugën Lipjan – Shtime
Aksidenti në rrugën Lipjan – Shtime