Foto: Ilustrim

Policia jep detaje për vdekjen e të miturit nga Vushtrria

Dje një 12-vjeçar është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në fshatin Bequk të Vushtrrisë. Policia ka dhënë detaje sot duke treguar se viktimën pa shenja jete e ka gjetur vëllai i tij.

“Një mashkull kosovar ka raportuar se në shtëpi ka gjetur vëllain -viktimën mashkull kosovar (i mitur) të shtrirë në dysheme”, thuhet në raportin e Policisë.

Policia ka shtuar se trupi i pajetë i viktimës me vendim të prokurorit është dërguar në IML për Obduksion dhe rasti vazhdon të hetohet.

Rasti është raportuar në ora 14:12.

Dje, edhe shkolla në të cilën vijonte mësimet viktima, kanë publikuar një njoftim mortor.

Vdes një 12-vjeçar në Vushtrri

.