Policia jep detaje për aksidentin në Prishtinë

Dy vajza janë goditur nga një veturë përderisa po kalonin rrugën në vendin për këmbësorë.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë.

Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar Agron Borovci, zëdhënës i Policisë.

“Nga informatat e para bëhet e ditur se në aksident janë përfshirë  një  veturë dhe dy këmbësore, të cilat kanë pësuar lëndime trupore”, ka thënë Borovci.

Borovci ka bërë të ditur se të njëjtave u është ofruar trajtim mjekësor.

Prishtinë, dy këmbësore goditen nga një veturë, shoferi ikën nga vendi i ngjarjes