Policia: Dy shpërthime në Mitrovicën e Veriut

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë dëgjuar dy shpërthime në ‘Lagjen e Boshnjakëve’ dhe te ‘Tre Rrokaqiejt’ në Mitrovicën e Veriut.

Baki Kelani, zëdhënës i Policisë së Kosovës, ka konfirmuar se nuk ka ndonjë person të lënduar.

“Policia e Kosovës, njësitet patrolluese policore të rendit publik, rreth orës 20:45 dhe 21:20, kanë njoftuar se në ‘Lagjen e Boshnjakëve’ dhe te ‘Tre rrokaqiejt’- Mitrovicë Veri, janë dëgjuar dy shpërthime (dyshohet të jenë shok-bomba)” – ka thënë Kelani.