Policia deklarohet për zjarrin në një shtëpi në Prishtinë

Një shtëpi është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në rrugën “Rruga Zeki Shulemaja”, në lagjen e Muhaxherëve në Prishtinë.

Dyshimet e para janë se nga zjarri të jenë përfshirë disa mbeturina përpara një objekti të pabanueshëm.

Kështu ka konfirmuar për KALLXO.com zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Sipas Borovcit, aktualisht nuk raportohet për të lënduar përveç dëmeve materiale.

“Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes ku ka ftuar zjarrfikësit me qëllim të lokalizimit të zjarrit si dhe zyrtarët e KEDS-it” – ka thënë zyrtari policor.

KALLXO.com ka raportuar nga vendi i ngjarjes për këtë incident që ndodhi mëngjesin e sotëm në lagjen e kryeqytetit.

Përfshihet nga zjarri një shtëpi në Prishtinë – FOTO