Ilustrim

Policia arrestohen dy persona në Shtërpcë, dyshohet se sulmuan një 40-vjeçar

Dy persona janë arrestuar sot në Sushicë të Shtërpcës pasi dyshohet se i kanë shkaktuar lëndime trupore një 40-vjeçari.

Policia njofton se i lënduari me inicialet S.M ka pranuar trajtim mjekësor në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Shtërpcë.

Ndërsa të arrestuarit G.M., 41-vjeçar dhe J.M., 39-vjeçar me vendim të prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj janë dërguar në mbajtje për 48 orë për procedura të mëtejme hetimore.

Rasti është cilësuar “Lëndim i lehtë trupor”.