Fahredin Shehu. Foto: Facebook.

Poeti kosovar shpallet fitues i festivalit të poezisë në Kinë

Poeti nga Kosova, Fahredin Shehu është shpallur fitues i edicionit të 8-të të Festivalit “Pranvera e poezisë kineze 2022”.

Lajmi është konfirmuar për KALLXO.com nga poeti Shehu, ndërsa fituesit janë prezantuar dhe ne ueb-faqen e Festivalit.

Pjesë e edicionit të 8-të të Festivalit të “Pranverës së poezisë kineze”, që u mbajt në Pekin, ishin poetë nga vende të ndryshme të botës.

Në kuadër të këtij festivali jepen një sërë çmimesh që mbulojnë fushat e poezisë, prozës poetike, asaj antike, përkthime, etj.

Sipas njoftimit, fituesve, certifikatat e çmimeve do t`u jepen pas përfundimit të konferencës, më 25 janar 2022.